Licensed to Biddulph ASC                              HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
              Club Championships 2011 - 20/11/2011 to 27/11/2011               
                                    Results                                    
 
Event 101  Boys 9 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                 2:15.00    2:11.46  
  2 Adam Maskrey              14 BASC                      NT    2:25.94  
  3 Lewis Pass                12 BASC                 2:59.68    2:55.94  
 
Event 102  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:08.73        2004 E. Jones                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                 1:19.55    1:21.21  
  2 Carrie Oliver             11 BASC                 1:24.55    1:23.96  
  3 Lydia Hall                11 BASC                      NT    1:29.09  
  4 Natasha Capes             11 BASC                      NT    1:29.28  
  5 Catherine Stoker          11 BASC                      NT    1:36.16  
 
Event 102  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:08.17        2003 Z. James                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alisha Meakin             12 BASC                 1:16.52    1:15.41  
  2 Emily Lancaster           12 BASC                 1:13.49    1:15.80  
  3 Emma Hardwick             12 BASC                      NT    1:18.24  
  4 Ffion Taylor              12 BASC                 1:19.89    1:19.34  
  5 Bethany Chan              12 BASC                      NT    1:24.13  
 
Event 102  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:05.33        2006 J.Leese                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                 1:06.88    1:07.53  
  2 Bethany Procter           13 BASC                 1:08.41    1:08.89  
  3 Katie Marriott            13 BASC                 1:12.56    1:10.94  
 
Event 102  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:05.15  20/11/2010 Dawn Andrews, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                 1:04.46    1:03.66R 
  2 Nina Bennett              14 BASC                 1:06.12    1:07.57  
  3 Georgia Merritt           14 BASC                 1:18.70    1:16.49  
 
Event 102  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:02.16  20/11/2010 Sophie Pyatt, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                 1:03.56    1:07.37  
 
Event 103  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:20.71        2008 A. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                      NT    1:23.31  
  2 Robert Mellor             11 BASC                      NT    1:33.57  
 
Event 103  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:15.92        2009 A. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                 1:22.57    1:16.96  
  2 Luke Ash                  12 BASC                 1:22.93    1:19.41  
  3 Oliver Durber             12 BASC                 1:26.79    1:28.90  
  4 Adam Hopwood              12 BASC                      NT    1:32.57  
 
Event 103  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:09.12  20/11/2010 Matthew Stevenson, BASC                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           13 BASC                 1:22.90    1:20.83  
 
Event 103  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:07.57  20/11/2010 Oliver Simpson, BASC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                 1:02.99    1:04.33R 
  2 Adam Maskrey              14 BASC                 1:06.03    1:07.00R 
 
Event 103  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:08.99        2007 A. Brown                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                 1:13.18    1:11.64  
 
Event 104  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 47.84        2006 A.Seabridge                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Ashley                9 BASC                   53.71      52.97  
  2 Jodi Meir                  9 BASC                      NT      57.72  
  3 Paige Stubbs               9 BASC                   55.79    1:00.60  
 
Event 104  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 44.43        2008 B. Proctor                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicaella Jugueta          10 BASC                   44.00      43.38R 
  2 Megan Sheard              10 BASC                   43.69      43.54R 
  3 Ella Walker               10 BASC                   46.86      49.18  
  4 Ella Guarneri             10 BASC                   55.00      52.75  
  5 Ellie Cliffe              10 BASC                   55.48      52.98  
  6 Daisy Jones               10 BASC                      NT      55.31  
  7 Abilgail Clements         10 BASC                      NT      56.23  
  8 Caitlin Dimmick           10 BASC                      NT    1:01.66  
  9 Olivia Barber             10 BASC                      NT    1:02.26  
 10 Imogen Hearson            10 BASC                 1:07.00    1:03.38  
 11 Jessica Brearley          10 BASC                      NT    1:09.81  
 
Event 104  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 44.30  20/11/2010 Courtney Letham, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                   45.55      46.18  
  2 Carrie Oliver             11 BASC                   55.00      48.15  
  3 Andrea Beech              11 BASC                      NT      50.05  
  4 Natasha Capes             11 BASC                      NT      50.09  
  5 Lydia Hall                11 BASC                      NT      53.07  
  6 Holly Jones               11 BASC                      NT      59.67  
 
Event 104  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 42.90  20/11/2010 Katie Marriott, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alisha Meakin             12 BASC                   45.65      43.24  
  2 Emily Lancaster           12 BASC                   46.01      43.52  
  3 Ffion Taylor              12 BASC                   52.40      48.67  
  4 Bethany Chan              12 BASC                      NT      49.16  
  5 Ellie Hurst               12 BASC                      NT      54.01  
 
Event 104  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 38.37  20/11/2010 Aimee Seabridge, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Procter           13 BASC                   41.17      40.86  
  2 Katie Marriott            13 BASC                   42.60      41.73  
  3 Chloe Adams               13 BASC                   42.86      42.78  
 
Event 104  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nina Bennett              14 BASC                   42.00      42.18  
  2 Georgia Merritt           14 BASC                   52.08      50.88  
 
Event 104  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 38.46  20/11/2010 Sophie Pyatt, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                      NT      40.36  
 
Event 105  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 38.49        2007 M. Stevenson                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                   39.00      39.76  
  2 Ceri Taylor               10 BASC                   56.73      49.10  
  3 Andrew Chan               10 BASC                      NT      54.24  
 
Event 105  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 37.97  20/11/2010 Luke Ash, BASC                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                   43.50      37.25R 
 
Event 105  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 40.70  20/11/2010 Supun Fernando, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                   36.62      36.10R 
  2 Luke Ash                  12 BASC                   37.98      37.54R 
 
Event 105  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 29.40  20/11/2010 Matthew Stevenson, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hardwick           13 BASC                      NT      35.36  
 
Event 105  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 29.32  20/11/2010 Oliver Simpson, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                   27.74      28.14R 
 
Event 105  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 32.93  20/11/2010 Scott Coutts, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                   31.70      30.23R 
 
Event 105  Boys 18 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 29.44  20/11/2010 Christopher Boote, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Matthews            23 BASC                   29.34      30.03  
 
Event 106  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 17.25        2005 A. Seabridge                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellie-Mae Doyle            8 BASC                      NT      21.30  
  2 Aimee-Ruth Leese           8 BASC                      NT      23.49  
  3 Shannon Marriott           8 BASC                      NT      24.12  
 
Event 107  Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 20.76        2005 J. Edwards                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Barber            8 BASC                      NT      21.91  
  2 Ben Donnelly               8 BASC                      NT      26.53  
  3 Harri Clements             8 BASC                      NT      28.00  
  4 Ben Basten                 8 BASC                      NT      28.71  
 
Event 108  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 3:08.55  20/11/2010 Jordan Oliver, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard              10 BASC                 2:56.75    2:56.13R 
  2 Nicaella Jugueta          10 BASC                 3:10.08    3:07.82R 
  3 Ella Walker               10 BASC                 3:25.00    3:32.86  
 
Event 108  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:49.72  21/11/2004 Eleanor Jones, BASC-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                 3:12.95    3:13.52  
  2 Carrie Oliver             11 BASC                 3:25.00    3:26.47  
 
Event 108  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:45.96  08/11/2009 Aimee Seabridge, BASC-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Lancaster           12 BASC                 2:58.03    2:58.37  
  2 Alisha Meakin             12 BASC                 3:04.35    3:01.86  
  3 Ffion Taylor              12 BASC                 3:13.23    3:17.80  
 
Event 108  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:32.19  16/11/2008 Sophie Pyatt, BASC-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                 2:39.54    2:43.78  
 
Event 108  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:35.29  18/11/2007 Eleanor Jones, BASC-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                 2:31.89    2:32.95R 
  2 Georgia Merritt           14 BASC                 1:35.15    3:14.72  
 
Event 108  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:30.38  16/11/2008 Eleanor Jones, BASC-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                 2:39.76    2:49.30  
 
Event 109  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 3:09.30  21/11/2010 Anu Amarasena, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                 2:38.00    2:43.15R 
  2 Ceri Taylor               10 BASC                 3:46.84    3:33.19  
  3 Danu Amarasena            10 BASC                      NT    3:39.92  
 
Event 109  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:34.34  21/11/2010 Lewis Pass, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                 2:47.51    2:45.91  
  2 Anu Amarasena             11 BASC                      NT    2:55.41  
  3 Robert Mellor             11 BASC                      NT    3:05.92  
  4 Ryan Marriott             11 BASC                 3:08.25    3:31.73  
 
Event 109  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:34.30  21/11/2010 Joshua Guarneri, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                 2:30.02    2:27.46R 
  2 Luke Ash                  12 BASC                 2:35.50    2:33.60R 
  3 Oliver Durber             12 BASC                 2:45.00    2:54.16  
 
Event 109  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:13.52  21/11/2010 Matthew Stevenson, BASC                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           13 BASC                 2:34.24    2:32.42  
 
Event 109  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:05.21  21/11/2010 Oliver Simpson, BASC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                 2:04.76    2:12.12  
 
Event 109  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:15.91  21/11/2010 Scott Coutts, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                      NT    2:18.71  
 
Event 109  Boys 17 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:05.33        2004 J.Devlin                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Wood                 17 BASC                      NT    2:17.09  
  2 James Holter              17 BASC                      NT    2:32.39  
 
Event 110  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 3:07.88  21/11/2010 Megan Sheard, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Stubbs               9 BASC                 3:26.51    3:28.89  
  2 Jodi Meir                  9 BASC                      NT    3:30.94  
  3 Emma Ashley                9 BASC                      NT    3:42.64  
 
Event 110  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 3:09.35  21/11/2010 Jordan Oliver, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard              10 BASC                 2:49.48    2:52.00R 
  2 Ella Walker               10 BASC                 3:12.00    3:25.42  
  3 Daisy Jones               10 BASC                      NT    3:32.60  
  4 Ellie Cliffe              10 BASC                 3:35.65    3:39.59  
  5 Olivia Barber             10 BASC                      NT    3:59.14  
  6 Caitlin Dimmick           10 BASC                      NT    4:24.16  
  7 Imogen Hearson            10 BASC                 5:00.00    4:26.14  
 
Event 110  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 3:08.92  21/11/2010 Emily Allen, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrie Oliver             11 BASC                 3:07.91    3:18.92  
  2 Natasha Capes             11 BASC                      NT    3:38.99  
 
Event 110  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 2:49.59  21/11/2010 Chloe Adams, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Lancaster           12 BASC                 2:51.29    2:49.64  
  2 Alisha Meakin             12 BASC                 2:55.65    2:54.35  
  3 Ffion Taylor              12 BASC                 3:09.14    3:06.14  
 
Event 110  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 2:35.31  21/11/2010 Lucy Jones, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                 2:43.34    2:44.26  
  2 Katie Marriott            13 BASC                 2:51.35    2:56.04  
 
Event 110  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                 2:30.78    2:31.55  
  2 Georgia Merritt           14 BASC                 2:56.00    3:05.42  
 
Event 110  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                 2:38.87    2:46.93  
 
Event 111  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:30.82        2004 J. Ellis                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                      NT    1:43.67  
  2 Ryan Marriott             11 BASC                 1:55.24    1:54.62  
 
Event 111  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:23.68        2002 J. Salt                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                      NT    1:33.41  
  2 Luke Ash                  12 BASC                 1:37.45    1:34.72  
 
Event 111  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:19.05  21/11/2010 Adam Maskrey, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           13 BASC                 1:31.11    1:25.79  
 
Event 111  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:14.80        2004 J. Salt                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Maskrey              14 BASC                 1:13.90    1:13.15R 
 
Event 112  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:18.30        2009 A. Seabridge                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Lancaster           12 BASC                 1:27.10    1:28.83  
  2 Alisha Meakin             12 BASC                 1:28.95    1:29.68  
 
Event 112  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:12.21        2006 C. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                 1:14.62    1:17.89  
 
Event 112  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:11.46        2007 C. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                 1:10.43    1:12.86  
 
Event 113  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 35.24  21/11/2010 Louis Vincent, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Smith                 9 BASC                      NT      44.85  
 
Event 113  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 33.69        2007 M. Stevenson                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                   33.50      34.08  
  2 Danu Amarasena            10 BASC                      NT      42.90  
  3 Andrew Chan               10 BASC                      NT      43.61  
  4 Ceri Taylor               10 BASC                   40.62      44.45  
 
Event 113  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 33.34  21/11/2010 Luke Ash, BASC                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                   37.05      34.31  
  2 Anu Amarasena             11 BASC                      NT      36.04  
  3 Robert Mellor             11 BASC                      NT      37.60  
  4 Ryan Marriott             11 BASC                   40.25      42.38  
 
Event 113  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 33.11  21/11/2010 Supun Fernando, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                   32.96      32.11R 
  2 Luke Ash                  12 BASC                   32.72      32.45R 
  3 Adam Hopwood              12 BASC                      NT      35.15  
  4 Oliver Durber             12 BASC                   34.50      36.06  
 
Event 113  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 27.51  21/11/2010 Matthew Stevenson, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hardwick           13 BASC                      NT      32.43  
  2 Joshua Guarneri           13 BASC                   33.88      32.87  
 
Event 113  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 27.13  21/11/2010 Oliver Simpson, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                   25.61      25.99R 
 
Event 113  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 29.14  21/11/2010 Scott Coutts, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                   27.97      29.43  
 
Event 113  Boys 17 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Wood                 17 BASC                      NT      28.30  
  2 James Holter              17 BASC                      NT      30.68  
 
Event 113  Boys 18 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 25.93        2009 L. Matthews                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Matthews            23 BASC                   25.58      26.33  
 
Event 114  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 41.10  21/11/2010 Megan Sheard, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Stubbs               9 BASC                   48.89      47.10  
  2 Jodi Meir                  9 BASC                      NT      47.34  
  3 Emma Ashley                9 BASC                   48.78      49.96  
 
Event 114  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 38.95        2008 T. Orchard                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard              10 BASC                   36.57      38.39R 
  2 Nicaella Jugueta          10 BASC                   40.75      42.61  
  3 Ella Walker               10 BASC                   42.83      43.63  
  4 Abilgail Clements         10 BASC                      NT      44.89  
  5 Daisy Jones               10 BASC                      NT      46.53  
  6 Ellie Cliffe              10 BASC                   47.16      47.35  
  7 Olivia Barber             10 BASC                      NT      50.14  
  8 Ella Guarneri             10 BASC                   48.50      54.30  
  9 Caitlin Dimmick           10 BASC                      NT      54.43  
 10 Jessica Brearley          10 BASC                      NT      56.44  
 11 Imogen Hearson            10 BASC                 1:00.00      58.12  
 
Event 114  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 38.32  21/11/2010 Courtney Letham, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                   41.55      42.88  
  2 Andrea Beech              11 BASC                      NT      43.30  
  3 Carrie Oliver             11 BASC                   43.21      43.68  
  4 Lydia Hall                11 BASC                      NT      46.54  
  5 Catherine Stoker          11 BASC                      NT      46.58  
  6 Natasha Capes             11 BASC                      NT      48.52  
  7 Holly Jones               11 BASC                      NT      50.83  
 
Event 114  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 38.30  21/11/2010 Chloe Adams, BASC                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Lancaster           12 BASC                   36.87      38.37  
  2 Alisha Meakin             12 BASC                   39.24      39.53  
  3 Emma Hardwick             12 BASC                      NT      39.58  
  4 Ffion Taylor              12 BASC                   41.47      41.33  
  5 Bethany Chan              12 BASC                      NT      43.52  
  6 Ellie Hurst               12 BASC                      NT      47.03  
 
Event 114  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 34.20  21/11/2010 Nina Bennett, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                   37.17      37.42  
  2 Katie Marriott            13 BASC                   37.76      38.13  
  3 Bethany Procter           13 BASC                   38.58      38.82  
 
Event 114  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 35.24  21/11/2010 Dawn Andrews, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgia Merritt           14 BASC                   41.62      42.09  
 
Event 114  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 36.75  21/11/2010 Lauren Bennett, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                   35.24      36.56R 
 
Event 115  Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 23.35        2009 L. Vincent                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Barber            8 BASC                      NT      30.99  
  2 Ben Basten                 8 BASC                      NT      31.63  
  3 Harri Clements             8 BASC                      NT      37.49  
  4 Ben Donnelly               8 BASC                      NT      38.55  
 
Event 116  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 18.12        2005 A.Seabridge                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aimee-Ruth Leese           8 BASC                      NT      27.81  
 
Event 117  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:26.26        2007 A. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                 1:26.50    1:25.36R 
  2 Ceri Taylor               10 BASC                 1:42.80    1:45.75  
  3 Danu Amarasena            10 BASC                      NT    1:48.82  
  4 Andrew Chan               10 BASC                      NT    1:49.06  
 
Event 117  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:23.79  20/11/2010 Lewis Pass, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                 1:36.67    1:26.49  
  2 Anu Amarasena             11 BASC                      NT    1:34.82  
  3 Ryan Marriott             11 BASC                 1:41.38    1:54.32  
 
Event 117  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:23.30  20/11/2010 Supun Fernando, BASC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                 1:20.13    1:20.64R 
  2 Luke Ash                  12 BASC                 1:24.54    1:21.55R 
  3 Adam Hopwood              12 BASC                      NT    1:31.05  
  4 Oliver Durber             12 BASC                 1:27.55    1:32.38  
 
Event 117  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:08.70  20/11/2010 Matthew Stevenson, BASC                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           13 BASC                 1:24.50    1:19.96  
  2 Thomas Hardwick           13 BASC                      NT    1:23.18  
 
Event 117  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:18.06  20/11/2010 David Stoker, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                 1:08.00    1:06.29R 
 
Event 117  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                      NT    1:13.08  
 
Event 117  Boys 17 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Holter              17 BASC                      NT    1:25.12  
 
Event 118  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 3:40.67  20/11/2010 Nicaella Jugueta, BASC                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Ashley                9 BASC                      NT    4:05.22  
 
Event 118  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 3:38.97  20/11/2010 Jordan Oliver, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard              10 BASC                 3:22.00    3:27.18R 
  2 Ella Walker               10 BASC                 3:56.06    4:04.99  
  3 Ellie Cliffe              10 BASC                 4:13.87    4:10.43  
  4 Daisy Jones               10 BASC                      NT    4:14.24  
  5 Ella Guarneri             10 BASC                 3:45.00    4:17.55  
  6 Caitlin Dimmick           10 BASC                      NT    4:44.34  
 
Event 118  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 3:50.86  20/11/2010 Emily Allen, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                 3:28.91    3:35.60R 
  2 Natasha Capes             11 BASC                      NT    3:49.03R 
  3 Andrea Beech              11 BASC                      NT    4:04.02  
 
Event 118  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 3:21.91  20/11/2010 Bethany Procter, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Lancaster           12 BASC                 3:25.35    3:20.06R 
  2 Alisha Meakin             12 BASC                 3:32.85    3:31.76  
 
Event 118  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 3:03.63  20/11/2010 Aimee Seabridge, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Procter           13 BASC                 3:14.16    3:12.49  
 
Event 118  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                 2:51.59    2:55.45