Licensed to Biddulph ASC                              HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
              Club Championships 2011 - 20/11/2011 to 27/11/2011               
                                    Results                                    
 
Event 201  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lucy Jones                14 BASC                 2:38.13         DQ  
 
Event 202  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:08.90        2007 O. Simpson                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                      NT    1:14.39  
  2 Anu Amarasena             11 BASC                      NT    1:20.48  
  3 Robert Mellor             11 BASC                      NT    1:24.34  
  4 Ryan Marriott             11 BASC                 1:28.25    1:39.45  
 
Event 202  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:04.21        2008 O. Simpson                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                 1:13.85    1:09.52  
  2 Luke Ash                  12 BASC                 1:13.37    1:10.32  
  3 Adam Hopwood              12 BASC                      NT    1:19.09  
  4 Oliver Durber             12 BASC                 1:17.55    1:19.50  
 
Event 202  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 58.88        2009 O. Simpson                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           13 BASC                 1:13.18    1:10.82  
  1 Thomas Hardwick           13 BASC                      NT    1:10.82  
 
Event 202  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 58.25  21/11/2010 Oliver Simpson, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                   56.31      57.49R 
  2 Oliver Adams              14 BASC                 1:09.00    1:06.63  
 
Event 202  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 59.00        2002 J. Devlin                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                 1:02.94    1:03.45  
 
Event 202  Boys 17 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 55.67        2004 J. Devlin                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Wood                 17 BASC                      NT    1:01.49  
  2 James Holter              17 BASC                      NT    1:06.37  
 
Event 203  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:22.06        2004 E. Jones                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrie Oliver             11 BASC                 1:35.00    1:30.51  
  2 Lydia Hall                11 BASC                      NT    1:38.29  
  3 Natasha Capes             11 BASC                      NT    1:40.76  
  4 Elizabeth Greensmith      11 BASC                      NT    1:41.28  
  5 Catherine Stoker          11 BASC                      NT    1:41.63  
 
Event 203  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:18.17        2009 L. Jones                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           12 BASC                      NT    1:16.93R 
  2 Emily Lancaster           12 BASC                 1:20.51    1:21.01  
  3 Alisha Meakin             12 BASC                 1:24.37    1:22.00  
  4 Emma Hardwick             12 BASC                      NT    1:27.12  
  5 Ffion Taylor              12 BASC                 1:30.80    1:28.89  
  6 Bethany Chan              12 BASC                      NT    1:34.15  
  7 Ellie Hurst               12 BASC                      NT    1:43.64  
 
Event 203  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:13.38        2006 C. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                 1:16.53    1:16.88  
  2 Bethany Procter           13 BASC                 1:23.64    1:23.13  
 
Event 203  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:12.64        2007 C. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgia Merritt           14 BASC                 1:27.95    1:27.60  
 
Event 203  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:14.56        2008 C. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                 1:15.82    1:16.89  
 
Event 204  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 47.10        2006 A. Maskrey                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Smith                 9 BASC                      NT    1:05.58  
 
Event 204  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 45.99        2007 A. Maskrey                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                   46.25      45.37R 
  2 Danu Amarasena            10 BASC                      NT      52.45  
  3 Andrew Chan               10 BASC                      NT      53.14  
 
Event 204  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 45.29  21/11/2010 Lewis Pass, BASC                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anu Amarasena             11 BASC                      NT      47.51  
  2 Tom Stanley               11 BASC                   48.54      48.23  
  3 Ryan Marriott             11 BASC                   50.74      52.44  
  4 Oliver Tinsley            11 BASC                      NT      59.99  
 
Event 204  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 42.61  21/11/2010 Joshua Guarneri, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Ash                  12 BASC                   45.27      44.21  
  2 Oliver Durber             12 BASC                   53.00      48.25  
  3 Adam Hopwood              12 BASC                      NT      50.65  
 
Event 204  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 36.25  21/11/2010 Adam Maskrey, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           13 BASC                   39.66      40.20  
 
Event 204  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 38.93  21/11/2010 Thomas Guillon, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Maskrey              14 BASC                   33.79      34.10R 
  2 Oliver Adams              14 BASC                   43.32      42.54  
 
Event 204  Boys 17 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Holter              17 BASC                      NT      44.28  
 
Event 205  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 39.35        2006 A. Seabridge                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Ashley                9 BASC                      NT      46.33  
  2 Paige Stubbs               9 BASC                   47.85      51.84  
 
Event 205  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 37.88        2007 A. Seabridge                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard              10 BASC                   36.51      36.48R 
  2 Nicaella Jugueta          10 BASC                   42.56      39.33  
  3 Ellie Cliffe              10 BASC                   46.55      48.26  
  4 Ella Walker               10 BASC                   45.75      50.15  
  5 Abilgail Clements         10 BASC                      NT      51.05  
  6 Olivia Barber             10 BASC                      NT      51.86  
  7 Caitlin Dimmick           10 BASC                      NT    1:03.60  
  8 Imogen Hearson            10 BASC                 1:10.00    1:04.24  
 
Event 205  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 38.58  21/11/2010 Courtney Letham, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                   39.50      40.30  
  2 Carrie Oliver             11 BASC                   43.50      44.53  
  3 Andrea Beech              11 BASC                      NT      47.10  
 
Event 205  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 36.77  21/11/2010 Chloe Adams, BASC                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           12 BASC                      NT      36.12R 
  2 Alisha Meakin             12 BASC                   38.45      37.18  
  3 Emily Lancaster           12 BASC                   39.61      39.39  
  4 Bethany Chan              12 BASC                      NT      47.49  
  5 Ffion Taylor              12 BASC                   44.70      48.57  
 
Event 205  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 34.07  21/11/2010 Aimee Seabridge, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                   34.64      34.82  
  2 Bethany Procter           13 BASC                   37.41      36.71  
  3 Katie Marriott            13 BASC                   36.90      36.80  
 
Event 205  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 33.32  21/11/2010 Dawn Andrews, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                   33.39      33.06R 
  2 Georgia Merritt           14 BASC                   40.21      44.53  
 
Event 205  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 37.62  21/11/2010 Lauren Bennett, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                   33.32      34.54R 
 
Event 206  Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 17.87        1983 M. Stevens                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Barber            8 BASC                      NT      19.48  
  2 Ben Donnelly               8 BASC                      NT      24.32  
  3 Ben Basten                 8 BASC                      NT      24.56  
  4 Harri Clements             8 BASC                      NT      33.16  
 
Event 207  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 20.07        2005 A. Seabridge                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Marriott           8 BASC                      NT      24.18  
  2 Annais Dawson              8 BASC                   27.39      26.77  
  3 Ellie-Mae Doyle            8 BASC                      NT      27.07  
  4 Aimee-Ruth Leese           8 BASC                      NT      27.10  
 
Event 208  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 3:37.72  21/11/2010 Tom Stanley, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                 3:01.00    2:59.75R 
 
Event 208  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:49.44        2008 A. Maskrey                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                 3:16.66    2:59.90  
 
Event 208  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:43.17        2008 O.Simpson                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                 2:50.87    2:52.74  
  2 Luke Ash                  12 BASC                 2:56.63    2:53.75  
 
Event 208  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:25.12  21/11/2010 Oliver Simpson, BASC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                 2:19.32    2:18.05R 
  2 Adam Maskrey              14 BASC                 2:26.08    2:20.91R 
  3 Oliver Adams              14 BASC                 2:50.93    2:56.41  
 
Event 208  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:27.93        2007 A. Brown                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                 2:33.14    2:36.09  
 
Event 209  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 3:00.93  20/11/2010 Megan Sheard, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Stubbs               9 BASC                      NT    3:24.39  
  2 Emma Ashley                9 BASC                      NT    3:25.61  
  3 Jodi Meir                  9 BASC                      NT    3:48.57  
 
Event 209  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:51.66  20/11/2010 Jordan Oliver, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard              10 BASC                 2:41.09    2:35.82R 
  2 Nicaella Jugueta          10 BASC                 2:43.00    2:45.54R 
  3 Ella Walker               10 BASC                 3:14.83    3:08.13  
  4 Abilgail Clements         10 BASC                      NT    3:10.70  
  5 Daisy Jones               10 BASC                      NT    3:20.68  
  6 Ellie Cliffe              10 BASC                 3:21.53    3:26.15  
  7 Olivia Barber             10 BASC                      NT    3:45.73  
  8 Caitlin Dimmick           10 BASC                      NT    4:11.05  
  9 Imogen Hearson            10 BASC                 4:00.00    4:28.00  
 
Event 209  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:48.23  20/11/2010 Emily Allen, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                 2:41.75    2:48.17R 
  2 Carrie Oliver             11 BASC                 2:50.00    3:06.51  
  3 Natasha Capes             11 BASC                      NT    3:09.37  
 
Event 209  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:31.72  20/11/2010 Bethany Procter, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           12 BASC                      NT    2:31.14R 
  2 Emily Lancaster           12 BASC                 2:41.40    2:43.78  
  3 Alisha Meakin             12 BASC                 2:45.21    2:48.12  
  4 Ffion Taylor              12 BASC                 2:54.70    3:06.89  
 
Event 209  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:28.03  20/11/2010 Anna Jones, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                 2:22.64    2:23.93R 
  2 Bethany Procter           13 BASC                 2:28.42    2:30.23  
 
Event 209  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:27.10  20/11/2010 Dawn Andrews, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                 2:16.62    2:16.23R 
  2 Georgia Merritt           14 BASC                 2:50.71    2:50.61  
 
Event 209  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:12.01  20/11/2010 Sophie Pyatt, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                 2:17.16    2:29.10  
 
Event 210  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 3:26.88  20/11/2010 Tom Stanley, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                 2:55.00    3:01.58R 
  2 Danu Amarasena            10 BASC                      NT    3:43.88  
 
Event 210  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 2:49.92  20/11/2010 Lewis Pass, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                 3:08.39    2:54.33  
  2 Robert Mellor             11 BASC                      NT    3:24.98  
  3 Ryan Marriott             11 BASC                 3:25.44    3:49.51  
 
Event 210  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 2:49.07  20/11/2010 Supun Fernando, BASC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                 2:43.62    2:45.69R 
  2 Luke Ash                  12 BASC                 3:02.91    2:51.21  
  3 Oliver Durber             12 BASC                 2:58.00    3:09.30  
 
Event 210  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 2:29.21  20/11/2010 Matthew Stevenson, BASC                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           13 BASC                 2:55.73    2:50.26  
 
Event 210  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 2:46.11  20/11/2010 David Stoker, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                 2:19.15    2:20.23R 
  2 Adam Maskrey              14 BASC                 2:23.90    2:24.67R 
 
Event 210  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 2:25.50  20/11/2010 Scott Coutts, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                      NT    2:36.05  
 
Event 211  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:24.73        2004 E. Jones                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                 1:38.71    1:39.88  
  2 Natasha Capes             11 BASC                      NT    1:51.10  
  3 Holly Jones               11 BASC                      NT    2:10.76  
 
Event 211  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:26.46        2007 C. Boote                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           12 BASC                      NT    1:29.76  
  2 Emily Lancaster           12 BASC                 1:36.96    1:35.45  
  3 Alisha Meakin             12 BASC                 1:39.01    1:36.46  
  4 Bethany Chan              12 BASC                      NT    1:46.77  
  5 Ellie Hurst               12 BASC                      NT    1:55.35  
 
Event 211  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:22.13        2008 S. Pyatt                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Procter           13 BASC                 1:27.98    1:28.18  
  2 Katie Marriott            13 BASC                 1:30.75    1:32.71  
 
Event 211  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:19.71        2007 E. Jones                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                 1:20.91    1:22.64  
  2 Georgia Merritt           14 BASC                 1:38.79    1:49.53  
 
Event 212  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:16.33        2008 M. Stevenson                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               11 BASC                      NT    1:28.98  
 
Event 212  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:13.04        2009 M. Stevenson                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                12 BASC                 1:25.86    1:21.38  
  2 Luke Ash                  12 BASC                 1:24.60    1:23.26  
 
Event 212  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:03.68  20/11/2010 Oliver Simpson, BASC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                 1:01.16    1:01.79R 
  2 Oliver Adams              14 BASC                 1:23.00    1:24.85  
 
Event 212  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:07.60        2008 J. Ellis                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              15 BASC                 1:09.70    1:12.46  
 
Event 212  Boys 17 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:06.56        2004 J.Devlin                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Wood                 17 BASC                      NT    1:08.31  
 
Event 213  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 35.86  20/11/2010 Megan Sheard, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Stubbs               9 BASC                   42.55      42.09  
  2 Emma Ashley                9 BASC                   41.51      42.73  
 
Event 213  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 34.35        2007 A. Seabridge                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard              10 BASC                   32.78      32.76R 
  2 Nicaella Jugueta          10 BASC                   34.02      33.87R 
  3 Ella Walker               10 BASC                   36.59      38.48  
  4 Abilgail Clements         10 BASC                      NT      40.90  
  5 Ellie Cliffe              10 BASC                   40.61      41.29  
  6 Daisy Jones               10 BASC                      NT      42.39  
  7 Ella Guarneri             10 BASC                   44.00      44.48  
  8 Olivia Barber             10 BASC                      NT      44.72  
  9 Caitlin Dimmick           10 BASC                      NT      48.09  
 10 Imogen Hearson            10 BASC                   55.00      54.73  
 11 Jessica Brearley          10 BASC                      NT      58.33  
 
Event 213  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 34.46  20/11/2010 Courtney Letham, BASC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                   34.55      35.87  
  2 Carrie Oliver             11 BASC                   35.71      37.17  
  3 Lydia Hall                11 BASC                      NT      38.29  
  4 Elizabeth Greensmith      11 BASC                      NT      38.42  
  5 Catherine Stoker          11 BASC                      NT      40.99  
  6 Natasha Capes             11 BASC                      NT      41.81  
  7 Andrea Beech              11 BASC                      NT      42.25  
  8 Holly Jones               11 BASC                      NT      49.81  
 
Event 213  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 33.06  20/11/2010 Chloe Adams, BASC                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           12 BASC                      NT      33.03R 
  2 Alisha Meakin             12 BASC                   33.70      34.68  
  3 Emma Hardwick             12 BASC                      NT      35.44  
  4 Ffion Taylor              12 BASC                   35.71      35.92  
  5 Emily Lancaster           12 BASC                   34.86      36.17  
  6 Bethany Chan              12 BASC                      NT      39.63  
 
Event 213  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 31.10  20/11/2010 Nina Bennett, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                   31.67      32.00  
  2 Bethany Procter           13 BASC                   31.66      32.17  
  3 Katie Marriott            13 BASC                   31.96      32.62  
 
Event 213  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 29.91  20/11/2010 Dawn Andrews, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                   30.57      30.61  
  2 Georgia Merritt           14 BASC                   37.54      36.76  
 
Event 213  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 29.84  20/11/2010 Sophie Pyatt, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                   29.85      30.72  
 
Event 214  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 42.83        2006 J. Edwards                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Smith                 9 BASC                      NT      53.04  
 
Event 214  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 38.72        2007 J. Edwards                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                   38.95      40.29  
  2 Andrew Chan               10 BASC                      NT      49.02  
  3 Danu Amarasena            10 BASC                      NT      50.11  
 
Event 214  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 38.47  20/11/2010 Lewis Pass, BASC                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robert Mellor             11 BASC                      NT      43.70  
  2 Anu Amarasena             11 BASC                      NT      44.58  
  3 Ryan Marriott             11 BASC                   44.97      49.86  
  4 Oliver Tinsley            11 BASC                      NT      56.00  
 
Event 214  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 35.88  20/11/2010 Supun Fernando, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Ash                  12 BASC                   36.94      36.27  
  2 Lewis Pass                12 BASC                   37.48      37.46  
  3 Oliver Durber             12 BASC                   41.50      42.06  
  4 Adam Hopwood              12 BASC                      NT      44.71  
 
Event 214  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 31.24  20/11/2010 Matthew Stevenson, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hardwick           13 BASC                      NT      37.38  
  2 Joshua Guarneri           13 BASC                   38.57      38.37  
 
Event 214  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 36.29  20/11/2010 David Stoker, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         14 BASC                   29.49      29.94R 
  2 Oliver Adams              14 BASC                   38.83      40.33  
 
Event 215  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 22.75        1983 K. Pruden                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Marriott           8 BASC                      NT      28.44  
  2 Aimee-Ruth Leese           8 BASC                      NT      31.96  
 
Event 216  Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 17.87        1983 M. Stevens                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Barber            8 BASC                      NT      23.25  
  2 Harri Clements             8 BASC                      NT      43.57  
 
Event 217  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:31.67        2006 A.Seabridge                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Stubbs               9 BASC                      NT    1:43.98  
  2 Emma Ashley                9 BASC                 1:46.62    1:44.48  
  3 Jodi Meir                  9 BASC                      NT    1:59.58  
 
Event 217  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:26.22        2007 A.Seabridge                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard              10 BASC                      NT    1:23.32R 
  2 Nicaella Jugueta          10 BASC                 1:28.81    1:25.33R 
  3 Ella Walker               10 BASC                 1:34.26    1:39.83  
  4 Ellie Cliffe              10 BASC                 1:45.12    1:44.75  
  5 Abilgail Clements         10 BASC                      NT    1:47.76  
  6 Daisy Jones               10 BASC                      NT    1:50.11  
  7 Olivia Barber             10 BASC                      NT    1:53.31  
  8 Imogen Hearson            10 BASC                 1:50.00    2:11.71  
  9 Jessica Brearley          10 BASC                      NT    2:19.79  
 
Event 217  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:21.01  21/11/2010 Courtney Letham, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             11 BASC                 1:29.00    1:30.29  
  2 Carrie Oliver             11 BASC                 1:35.00    1:36.00  
  3 Natasha Capes             11 BASC                      NT    1:40.80  
  4 Lydia Hall                11 BASC                      NT    1:41.92  
  5 Andrea Beech              11 BASC                      NT    1:45.51  
  6 Catherine Stoker          11 BASC                      NT    1:49.29  
  7 Elizabeth Greensmith      11 BASC                      NT    1:50.80  
  8 Holly Jones               11 BASC                      NT    2:06.08  
 
Event 217  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:20.96  21/11/2010 Chloe Adams, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           12 BASC                      NT    1:21.04  
  2 Alisha Meakin             12 BASC                 1:27.57    1:24.46  
  3 Emily Lancaster           12 BASC                 1:24.71    1:25.81  
  4 Emma Hardwick             12 BASC                      NT    1:30.35  
  5 Ffion Taylor              12 BASC                 1:41.90    1:30.99  
  6 Bethany Chan              12 BASC                      NT    1:38.14  
 
Event 217  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:15.55  21/11/2010 Lucy Jones, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               13 BASC                 1:19.13    1:18.59  
  2 Bethany Procter           13 BASC                 1:22.69    1:21.45  
  3 Katie Marriott            13 BASC                 1:20.65    1:21.49  
 
Event 217  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:13.65  21/11/2010 Dawn Andrews, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                14 BASC                 1:14.09    1:13.24R 
  2 Georgia Merritt           14 BASC                 1:35.15    1:34.82  
 
Event 217  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:26.43  21/11/2010 Lauren Bennett, BASC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              15 BASC                 1:13.65    1:18.91R 
 
Event 218  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 4:01.28  21/11/2010 Tom Stanley, BASC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent             10 BASC                 3:25.00    3:30.73R 
  2 Andrew Chan               10 BASC                      NT    4:28.97  
 
Event 218  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 3:26.76  21/11/2010 Lewis Pass, BASC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anu Amarasena             11 BASC                      NT    3:41.90  
  2 Ryan Marriott             11 BASC                 3:54.62    4:22.41  
 
Event 218  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 3:17.92  21/11/2010 Joshua Guarneri, BASC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Ash                  12 BASC                 3:23.96    3:19.26  
  2 Lewis Pass                12 BASC                 3:26.35    3:20.32  
 
Event 218  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 2:55.10  21/11/2010 Adam Maskrey, BASC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           13 BASC                 3:08.94    3:07.06  
 
Event 218  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Maskrey              14 BASC                 2:38.87    2:37.58  
  2 Oliver Adams              14 BASC                 3:29.77    3:34.88