Licensed to Biddulph ASC                              HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
              Club Championships 2010 - 20/11/2010 to 21/11/2010               
                                    Results                                    
 
Event 101  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard               9 BASC                           3:00.93  
  2 Nicaella Jugueta           9 BASC                           3:15.93  
  3 Ella Walker                9 BASC                           3:25.84  
 -- Ellie Cliffe               9 BASC                                DQ  
      Did not finish
 
Event 101  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                           2:51.66  
  2 Carrie Oliver             10 BASC                           3:15.41  
  3 Natasha Capes             10 BASC                           3:33.03  
  4 Elizabeth Greensmith      10 BASC                           3:50.86  
 
Event 101  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emily Allen               11 BASC                           2:48.23  
  2 Ffion Taylor              11 BASC                           3:07.90  
 
Event 101  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Procter           12 BASC                           2:31.72  
  2 Chloe Adams               12 BASC                           2:32.30  
 
Event 101  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anna Jones                13 BASC                           2:28.03  
 
Event 101  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                           2:27.10  
 
Event 101  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Pyatt              15 BASC                           2:12.01  
 
Event 101  Girls 17 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 2:16.05        2001 A. MATTHEWS                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                           2:16.49  
 
Event 102  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                           3:16.09  
       43.79  1:34.23  2:26.44  3:16.09                                    
  2 Bill Jones                 9 BASC                           3:21.89  
       48.07  1:40.52  2:34.28  3:21.89                                    
  3 Ceri Taylor                9 BASC                           3:39.72  
       49.92  1:48.27  2:47.16  3:39.72                                    
  4 Louis Evans                9 BASC                           3:51.84  
       54.23  1:53.87  2:53.61  3:51.84                                    
  5 Danu Amarasena             9 BASC                           4:28.69  
       55.73  2:01.55  3:09.23  4:28.69                                    
 
Event 102  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               10 BASC                           3:26.88  
       49.04  1:42.31  2:37.89  3:26.88                                    
  2 Ryan Marriott             10 BASC                           4:01.01  
       56.19  3:00.42  4:01.01  4:01.01                                    
 
Event 102  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           2:49.92  
       40.19  1:23.60  2:07.77  2:49.92                                    
  2 Alastair Kennington       11 BASC                           3:23.57  
       46.67  1:40.08  3:23.59  3:23.57                                    
 
Event 102  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Supun Fernando            12 BASC                           2:49.07  
       39.48  1:23.44  2:07.66  2:49.07                                    
  2 Joshua Guarneri           12 BASC                           2:57.07  
       42.04  1:27.74  2:13.28  2:57.07                                    
 
Event 102  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                           2:29.21  
       33.71  1:11.48  1:50.52  2:29.21                                    
  2 Adam Maskrey              13 BASC                           2:39.06  
       35.32  1:15.26  1:57.05  2:39.06                                    
  3 Oliver Adams              13 BASC                           2:54.05  
       40.43  1:25.07  2:09.77  2:54.05                                    
 
Event 102  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              14 BASC                           2:46.11  
       38.08  1:20.83  2:04.54  2:46.11                                    
 
Event 102  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                           2:25.50  
       34.33  1:11.59  1:49.54  2:25.50                                    
 
Event 103  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:24.73        2004 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           11 BASC                           1:33.30  
       44.63  1:33.30                                                      
  2 Emily Allen               11 BASC                           1:39.01  
       45.72  1:39.01                                                      
 
Event 103  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:26.46        2007 C. BOOTE                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katie Marriott            12 BASC                           1:32.70  
       44.40  1:32.70                                                      
  2 Chloe Adams               12 BASC                           1:33.57  
       45.56  1:33.57                                                      
  3 Bethany Procter           12 BASC                           1:34.60  
       45.44  1:34.60                                                      
 
Event 103  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:22.13        2008 S. PYATT                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aimee Seabridge           13 BASC                           1:24.31  
       39.85  1:24.31                                                      
  2 Nina Bennett              13 BASC                           1:29.88  
       42.82  1:29.88                                                      
  3 Georgia Merritt           13 BASC                           1:53.93  
       54.87  1:53.93                                                      
 
Event 103  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:19.71        2007 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                           1:28.16  
       42.73  1:28.16                                                      
 
Event 103  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:17.33        2008 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Pyatt              15 BASC                           1:19.42  
       38.08  1:19.42                                                      
 
Event 103  Girls 17 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:24.44        2001 A. MATTHEWS                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                           1:17.23R 
       37.46  1:17.23                                                      
 
Event 104  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:16.33        2008 M. STEVENSON                               
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           1:25.86  
       39.98  1:25.86                                                      
  2 Luke Ash                  11 BASC                           1:27.95  
       40.90  1:27.95                                                      
 
Event 104  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:08.68        2009 O. SIMPSON                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                           1:02.69R 
       29.51  1:02.69                                                      
  2 Oliver Adams              13 BASC                           1:25.62  
       38.59  1:25.62                                                      
 
Event 104  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:12.42        2006 C. BOOTE                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Simpson            14 BASC                           1:03.68R 
       29.40  1:03.68                                                      
  2 David Stoker              14 BASC                           1:16.87  
       36.18  1:16.87                                                      
 
Event 104  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:07.60        2008 J. ELLIS                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                           1:14.02  
       35.48  1:14.02                                                      
 
Event 104  Boys 18 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:02.87        1991 M. STEVENS                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Matthews            22 BASC                           1:11.28  
       31.90  1:11.28                                                      
 
Event 105  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 36.54        2009 E. HARRIS                                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard               9 BASC                             35.86R 
  2 Nicaella Jugueta           9 BASC                             38.93  
  3 Ella Walker                9 BASC                             41.58  
  4 Ellie Cliffe               9 BASC                             45.89  
  5 Abilgail Clements          9 BASC                             46.03  
  6 Ella Guarneri              9 BASC                             48.47  
 
Event 105  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 34.35        2007 A. SEABRIDGE                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                             36.01  
  2 Carrie Oliver             10 BASC                             39.17  
  3 Elizabeth Greensmith      10 BASC                             42.31  
  4 Natasha Capes             10 BASC                             44.39  
  5 Catherine Stoker          10 BASC                             44.98  
 
Event 105  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           11 BASC                             34.46  
  2 Emily Allen               11 BASC                             35.04  
  3 Ffion Taylor              11 BASC                             37.90  
  4 Bethany Chan              11 BASC                             44.93  
 
Event 105  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                             33.06  
  2 Katie Marriott            12 BASC                             33.69  
  3 Bethany Procter           12 BASC                             33.97  
  4 Alex Ashley               12 BASC                             37.89  
 
Event 105  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nina Bennett              13 BASC                             31.10  
  2 Aimee Seabridge           13 BASC                             31.75  
  3 Anna Jones                13 BASC                             32.52  
  4 Georgia Merritt           13 BASC                             37.24  
 
Event 105  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                             29.91  
 
Event 105  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Pyatt              15 BASC                             29.84  
  2 Lauren Bennett            15 BASC                             31.91  
  3 Charlotte Boote           15 BASC                             32.53  
 
Event 105  Girls 17 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 29.62        2001 A. MATTHEWS                                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                             30.07  
 
Event 106  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 42.83        2006 J. EDWARDS                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                             43.11  
  2 Bill Jones                 9 BASC                             44.00  
  3 Ceri Taylor                9 BASC                             47.83  
  4 Louis Evans                9 BASC                             50.10  
  5 Danu Amarasena             9 BASC                             56.13  
 -- Andrew Chan                9 BASC                                DQ  
      Did not finish on back
 
Event 106  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 38.72        2007 J. EDWARDS                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               10 BASC                             45.12  
  2 Anu Amarasena             10 BASC                             47.60  
  3 Robert Mellor             10 BASC                             47.70  
  4 Ryan Marriott             10 BASC                             52.28  
 
Event 106  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                             38.47  
  2 Luke Ash                  11 BASC                             39.29  
  3 Alastair Kennington       11 BASC                             44.53  
 
Event 106  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Supun Fernando            12 BASC                             35.88  
  2 Daniel Stoker             12 BASC                             38.57  
 
Event 106  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                             31.24  
  2 Adam Maskrey              13 BASC                             34.02  
  3 Matthew Allington         13 BASC                             37.25  
  4 Oliver Adams              13 BASC                             38.07  
 
Event 106  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              14 BASC                             36.29  
 
Event 106  Boys 18 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christopher Boote         18 BASC                             30.48  
  2 Lewis Matthews            22 BASC                             30.55  
 
Event 107  Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 24.26        1999 S. MARSH                                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Marriott           7 BASC                             31.24  
 
Event 107  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 22.75        1983 K. PRUDEN                                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paige Stubbs               8 BASC                             28.68  
  2 Lexie Harrison             8 BASC                             29.69  
  3 Jodi Meir                  8 BASC                             30.84  
  4 Emma Ashley                8 BASC                             31.91  
 
Event 108  Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 25.56        2006 L.PASS                                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Barber            7 BASC                             28.59  
 
Event 109  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:34.26        2006 A. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                           1:32.80R 
       41.00  1:32.80                                                      
  2 Bill Jones                 9 BASC                           1:41.71  
       49.32  1:41.71                                                      
  3 Ceri Taylor                9 BASC                           1:55.61  
       52.40  1:55.61                                                      
 -- Louis Evans                9 BASC                                DQ  
      Did not finish on back - back
       59.33       DQ                                                      
 
Event 109  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:26.26        2007 A. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anu Amarasena             10 BASC                           1:39.90  
       49.05  1:39.90                                                      
  2 Tom Stanley               10 BASC                           1:40.20  
       47.72  1:40.20                                                      
  3 Ryan Marriott             10 BASC                           1:56.59  
       58.58  1:56.59                                                      
 
Event 109  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           1:23.79  
       40.24  1:23.79                                                      
  2 Luke Ash                  11 BASC                           1:24.89  
       39.08  1:24.89                                                      
  3 Alastair Kennington       11 BASC                           1:43.29  
       47.59  1:43.29                                                      
 
Event 109  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Supun Fernando            12 BASC                           1:23.30  
       40.32  1:23.30                                                      
  2 Daniel Stoker             12 BASC                           1:30.75  
       38.59  1:30.75                                                      
 
Event 109  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                           1:08.70  
       33.38  1:08.70                                                      
  2 Adam Maskrey              13 BASC                           1:15.14  
       33.43  1:15.14                                                      
  3 Oliver Adams              13 BASC                           1:21.86  
       37.40  1:21.86                                                      
 
Event 109  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Stoker              14 BASC                           1:18.06  
       37.31  1:18.06                                                      
  2 Yenu Amarasena            14 BASC                           1:23.83  
       37.86  1:23.83                                                      
 
Event 109  Boys 18 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christopher Boote         18 BASC                           1:08.75  
       30.80  1:08.75                                                      
  2 Lewis Matthews            22 BASC                           1:10.94  
       33.33  1:10.94                                                      
 
Event 110  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nicaella Jugueta           9 BASC                           3:40.67  
       53.68  1:50.46  2:47.83  3:40.67                                    
  2 Megan Sheard               9 BASC                           3:53.73  
       53.42  1:51.37  2:53.94  3:53.73                                    
  3 Ella Walker                9 BASC                           4:13.13  
       56.45  2:02.18  3:08.21  4:13.13                                    
 
Event 110  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                           3:38.97  
       51.43  1:48.55  2:45.82  3:38.97                                    
  2 Carrie Oliver             10 BASC                           4:04.81  
       57.61  2:00.54  3:03.85  4:04.81                                    
  3 Natasha Capes             10 BASC                           4:10.53  
       57.76  2:01.70  3:06.77  4:10.53                                    
 
Event 110  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emily Allen               11 BASC                           3:50.86  
       52.17  1:52.84  2:53.23  3:50.86                                    
  2 Ffion Taylor              11 BASC                           3:56.60  
       54.20  1:54.43  2:55.17  3:56.60                                    
 
Event 110  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Procter           12 BASC                           3:21.91  
       45.89  1:38.07  2:30.77  3:21.91                                    
 
Event 110  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aimee Seabridge           13 BASC                           3:03.63  
       40.68  1:27.95  2:16.88  3:03.63                                    
  2 Anna Jones                13 BASC                           3:14.55  
       43.81  1:33.92  2:24.26  3:14.55                                    
 
Event 110  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Pyatt              15 BASC                           2:48.46  
       38.44  1:20.79  2:05.53  2:48.46                                    
 
Event 110  Girls 17 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                           2:43.80  
       38.63  1:19.77  2:02.09  2:43.80                                    
 
Event 112  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:08.73        2004 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           11 BASC                           1:14.75  
       36.07  1:14.75                                                      
  2 Ffion Taylor              11 BASC                           1:27.70  
       41.09  1:27.70                                                      
 
Event 112  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:08.17        2003 Z. JAMES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                           1:10.76  
       34.36  1:10.76                                                      
  2 Bethany Procter           12 BASC                           1:11.25  
       34.58  1:11.25                                                      
  3 Katie Marriott            12 BASC                           1:15.64  
       36.39  1:15.64                                                      
 
Event 112  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:05.33        2006 J.LEESE                                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nina Bennett              13 BASC                           1:08.05  
       32.75  1:08.05                                                      
  2 Aimee Seabridge           13 BASC                           1:08.90  
       33.65  1:08.90                                                      
  3 Anna Jones                13 BASC                           1:09.01  
       33.64  1:09.01                                                      
  4 Georgia Merritt           13 BASC                           1:23.89  
       40.60  1:23.89                                                      
 
Event 112  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:05.38        2007 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                           1:05.15R 
       31.67  1:05.15                                                      
 
Event 112  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:04.91        2008 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Pyatt              15 BASC                           1:02.16R 
       30.81  1:02.16                                                      
  2 Charlotte Boote           15 BASC                           1:10.44  
       33.92  1:10.44                                                      
  3 Sarah Walley              15 BASC                           1:29.42  
       41.94  1:29.42                                                      
 
Event 112  Girls 17 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:03.99        2001 A. MATTHEWS                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                           1:05.99  
       31.89  1:05.99                                                      
 
Event 113  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:20.71        2008 A. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           1:23.10  
       40.52  1:23.10                                                      
  2 Luke Ash                  11 BASC                           1:26.77  
       42.34  1:26.77                                                      
 
Event 113  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:15.92        2009 A. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Supun Fernando            12 BASC                           1:18.70  
       38.52  1:18.70                                                      
  2 Joshua Guarneri           12 BASC                           1:23.56  
       41.61  1:23.56                                                      
  3 Daniel Stoker             12 BASC                           1:24.24  
       41.97  1:24.24                                                      
 
Event 113  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:11.05        2009 O. SIMPSON                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                           1:09.12R 
       33.40  1:09.12                                                      
  2 Adam Maskrey              13 BASC                           1:14.42  
       34.70  1:14.42                                                      
  3 Oliver Adams              13 BASC                           1:25.11  
       41.32  1:25.11                                                      
 
Event 113  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:08.54        2001 J. DEVLIN                                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Simpson            14 BASC                           1:07.57R 
       32.64  1:07.57                                                      
  2 David Stoker              14 BASC                           1:18.11  
       37.88  1:18.11                                                      
  3 Yenu Amarasena            14 BASC                           1:23.67  
       40.85  1:23.67                                                      
 
Event 113  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:08.99        2007 A. BROWN                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                           1:10.13  
       34.17  1:10.13                                                      
 
Event 113  Boys 18 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:03.76        2009 L. MATTHEWS                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Matthews            22 BASC                           1:08.84  
       34.46  1:08.84                                                      
 
Event 114  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 47.84        2006 A.SEABRIDGE                                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nicaella Jugueta           9 BASC                             48.67  
  2 Megan Sheard               9 BASC                             50.59  
  3 Ella Walker                9 BASC                             54.33  
  4 Ella Guarneri              9 BASC                             55.48  
  5 Abilgail Clements          9 BASC                             56.83  
  6 Ellie Cliffe               9 BASC                           1:00.33  
 
Event 114  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 44.43        2008 B. PROCTOR                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                             47.79  
  2 Carrie Oliver             10 BASC                             55.62  
  3 Natasha Capes             10 BASC                             55.81  
  4 Elizabeth Greensmith      10 BASC                           1:02.91  
 
Event 114  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           11 BASC                             44.30  
  2 Emily Allen               11 BASC                             46.89  
  3 Ffion Taylor              11 BASC                             52.40  
  4 Bethany Chan              11 BASC                             55.13  
 
Event 114  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katie Marriott            12 BASC                             42.90  
  2 Bethany Procter           12 BASC                             43.23  
  3 Alex Ashley               12 BASC                             53.56  
 
Event 114  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aimee Seabridge           13 BASC                             38.37  
  2 Nina Bennett              13 BASC                             41.63  
  3 Georgia Merritt           13 BASC                             54.52  
 
Event 114  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Pyatt              15 BASC                             38.46  
  2 Lauren Bennett            15 BASC                             44.93  
 
Event 114  Girls 17 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                             36.19  
 
Event 115  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 44.15        2003 OLIVER SMITH                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                             44.26  
  2 Bill Jones                 9 BASC                             54.74  
  3 Ceri Taylor                9 BASC                             56.75  
 
Event 115  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 38.49        2007 M. STEVENSON                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               10 BASC                             50.92  
  2 Anu Amarasena             10 BASC                             54.38  
 
Event 115  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luke Ash                  11 BASC                             37.97  
  2 Lewis Pass                11 BASC                             39.03  
  3 Alastair Kennington       11 BASC                             53.39  
 
Event 115  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Supun Fernando            12 BASC                             40.70  
 
Event 115  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                             29.40  
  2 Oliver Adams              13 BASC                             36.02  
 
Event 115  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Simpson            14 BASC                             29.32  
  2 Yenu Amarasena            14 BASC                             39.01  
 
Event 115  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                             32.93  
 
Event 115  Boys 18 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christopher Boote         18 BASC                             29.44  
  2 Lewis Matthews            22 BASC                             30.39  
 
Event 116  Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 18.78        2004 A. SEABRIDGE                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Marriott           7 BASC                             27.67  
 
Event 116  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 17.25        2005 A. SEABRIDGE                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emma Ashley                8 BASC                             21.63  
  2 Lexie Harrison             8 BASC                             22.60  
  3 Paige Stubbs               8 BASC                             22.84  
  4 Jodi Meir                  8 BASC                             26.88  
 
Event 117  Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 23.04        2004 J. EDWARDS                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Barber            7 BASC                             28.26  
 
Event 118  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nicaella Jugueta           9 BASC                           3:29.33  
       50.53  1:44.25  2:41.74  3:29.33                                    
 
Event 118  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                           3:08.55  
       43.72  1:33.30  2:26.86  3:08.55                                    
 
Event 118  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:49.72        2004 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ffion Taylor              11 BASC                           3:31.64  
       50.45  1:42.99  2:44.27  3:31.64                                    
 
Event 118  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:45.96        2009 A. SEABRIDGE                               
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                           2:47.16  
       39.03  1:20.80  2:11.71  2:47.16                                    
  2 Katie Marriott            12 BASC                           2:57.92  
       40.21  1:25.41  2:16.80  2:57.92                                    
 
Event 118  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:32.19        2008 S. PYATT                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nina Bennett              13 BASC                           2:45.96  
       36.39  1:19.15  2:07.75  2:45.96                                    
  2 Anna Jones                13 BASC                           2:46.78  
       36.42  1:18.30  2:09.69  2:46.78                                    
  3 Aimee Seabridge           13 BASC                           2:48.42  
       37.90  1:22.06  2:11.17  2:48.42                                    
 
Event 118  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:35.29        2007 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                           2:44.53  
       36.70  1:19.74  2:07.18  2:44.53                                    
 
Event 118  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:30.38        2008 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Pyatt              15 BASC                           2:27.85R 
       33.62  1:10.51  1:53.42  2:27.85                                    
  2 Charlotte Boote           15 BASC                           2:48.30  
       38.37  1:20.27  2:10.07  2:48.30                                    
  3 Sarah Walley              15 BASC                           3:38.45  
       48.24  1:41.92  2:46.21  3:38.45                                    
 
Event 118  Girls 17 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:35.03        2001 A.MATTHEWS                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                           2:36.03  
       34.00  1:18.09  1:59.87  2:36.03