Licensed to Biddulph ASC                              HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
              Club Championships 2010 - 20/11/2010 to 21/11/2010               
                                    Results                                    
 
Event 201  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                           3:03.22  
       37.02  1:22.69  2:13.56  3:03.22                                    
  2 Bill Jones                 9 BASC                           3:12.16  
       44.80  1:35.11  2:26.50  3:12.16                                    
  3 Louis Evans                9 BASC                           3:35.19  
       45.72  1:43.88  2:41.29  3:35.19                                    
  4 Ceri Taylor                9 BASC                           3:46.84  
       50.43  1:50.04  2:50.70  3:46.84                                    
  5 Danu Amarasena             9 BASC                           4:19.76  
       54.19  2:01.88  3:12.43  4:19.76                                    
 
Event 201  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anu Amarasena             10 BASC                           3:09.30  
       41.29  1:30.39  2:22.66  3:09.30                                    
  2 Tom Stanley               10 BASC                           3:12.15  
       42.11  1:33.04  2:25.89  3:12.15                                    
  3 Robert Mellor             10 BASC                           3:24.92  
       47.87  1:42.35  2:36.53  3:24.92                                    
  4 Ricardo Eccles            10 BASC                           3:46.80  
       47.65  1:47.11  2:46.71  3:46.80                                    
  5 Ryan Marriott             10 BASC                           3:54.98  
       51.78  1:51.64  2:54.74  3:54.98                                    
 
Event 201  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           2:34.34  
       36.15  1:16.12  1:56.41  2:34.34                                    
  2 Adam Hopwood              11 BASC                           3:12.76  
       41.39  1:30.88  2:22.56  3:12.76                                    
  3 Oliver Durber             11 BASC                           3:20.01  
       46.32  1:38.76  2:31.18  3:20.01                                    
  4 Alastair Kennington       11 BASC                           3:29.32  
       43.20  1:37.71  2:35.83  3:29.32                                    
 
Event 201  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           12 BASC                           2:34.30  
       37.00  1:17.08  1:56.60  2:34.30                                    
  2 Supun Fernando            12 BASC                           2:35.80  
       35.27  1:15.35  1:56.34  2:35.80                                    
 
Event 201  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                           2:13.52  
       30.16  1:04.86  1:39.67  2:13.52                                    
  2 Oliver Adams              13 BASC                           2:30.69  
       33.46  1:12.40  1:53.10  2:30.69                                    
 
Event 201  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Simpson            14 BASC                           2:05.21  
       29.28  1:01.37  1:33.79  2:05.21                                    
  2 Thomas Guillon            14 BASC                           2:11.86  
       30.07  1:04.10  1:39.20  2:11.86                                    
  3 David Stoker              14 BASC                           2:25.38  
       33.35  1:10.56  1:49.03  2:25.38                                    
 
Event 201  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                           2:15.91  
       31.07  1:05.42  1:41.12  2:15.91                                    
 
Event 202  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard               9 BASC                           3:07.88  
       46.41  1:34.62  2:23.81  3:07.88                                    
  2 Nicaella Jugueta           9 BASC                           3:17.78  
       48.05  1:39.12  2:30.14  3:17.78                                    
  3 Ella Walker                9 BASC                           3:50.75  
       52.15  1:57.48  2:55.34  3:50.75                                    
  4 Ellie Cliffe               9 BASC                           3:56.52  
       55.91  1:55.40  2:55.76  3:56.52                                    
 
Event 202  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                           3:09.35  
       46.07  1:34.85  2:23.65  3:09.35                                    
  2 Carrie Oliver             10 BASC                           3:26.58  
       48.42  1:14.31  1:35.52  3:26.58                                    
  3 Natasha Capes             10 BASC                           3:49.79  
       54.62  1:52.89  2:53.12  3:49.79                                    
  4 Elizabeth Greensmith      10 BASC                           3:53.07  
       53.72  1:55.45  2:56.17  3:53.07                                    
 
Event 202  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emily Allen               11 BASC                           3:08.92  
       44.06  1:32.41  2:22.28  3:08.92                                    
  2 Ffion Taylor              11 BASC                           3:20.03  
       47.35  1:39.43  2:31.23  3:20.03                                    
 
Event 202  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                           2:49.59  
       40.74  1:23.97  2:08.27  2:49.59                                    
  2 Katie Marriott            12 BASC                           2:54.19  
       41.64  1:25.74  2:10.48  2:54.19                                    
 
Event 202  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                13 BASC                           2:35.31  
       36.83  1:16.09  1:56.40  2:35.31                                    
  2 Nina Bennett              13 BASC                           2:38.51  
       36.50  1:16.32  1:57.34  2:38.51                                    
  3 Anna Jones                13 BASC                           2:39.86  
       36.87  1:17.73  1:59.62  2:39.86                                    
 
Event 203  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:30.82        2004 J. ELLIS                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           1:37.68  
       48.20  1:37.68                                                      
  2 Luke Ash                  11 BASC                           1:38.10  
       47.91  1:38.10                                                      
 
Event 203  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:23.68        2002 J. SALT                                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           12 BASC                           1:31.54  
       43.43  1:31.54                                                      
  2 Supun Fernando            12 BASC                           1:40.17  
       46.74  1:40.17                                                      
 
Event 203  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:21.26        2003 J. SALT                                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam Maskrey              13 BASC                           1:19.05R 
       36.30  1:19.05                                                      
  2 Matthew Stevenson         13 BASC                           1:22.56  
       40.23  1:22.56                                                      
  3 Oliver Adams              13 BASC                           1:35.75  
       45.17  1:35.75                                                      
 
Event 203  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:14.80        2004 J. SALT                                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Simpson            14 BASC                           1:18.20  
       37.60  1:18.20                                                      
  2 Thomas Guillon            14 BASC                           1:24.31  
       39.60  1:24.31                                                      
  3 Yenu Amarasena            14 BASC                           1:35.62  
       44.69  1:35.62                                                      
 
Event 203  Boys 18 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 1:11.25        1991 M. STEVENS                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Matthews            22 BASC                           1:18.62  
       36.57  1:18.62                                                      
 
Event 204  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:18.30        2009 A. SEABRIDGE                               
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                           1:21.30  
       39.33  1:21.30                                                      
 
Event 204  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:12.21        2006 C. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aimee Seabridge           13 BASC                           1:15.12  
       36.59  1:15.12                                                      
  2 Lucy Jones                13 BASC                           1:17.08  
       37.54  1:17.08                                                      
 
Event 204  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:11.46        2007 C. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                           1:16.79  
       36.97  1:16.79                                                      
 
Event 204  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:12.09        2004 H. SMITH                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Walley              15 BASC                           1:51.84  
       48.80  1:51.84                                                      
 
Event 204  Girls 17 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 1:11.07        2001 A. MATTHEWS                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                           1:11.55  
       33.69  1:11.55                                                      
 
Event 205  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 37.70        2006 A. MASKREY                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                             35.24R 
  2 Bill Jones                 9 BASC                             39.26  
  3 Louis Evans                9 BASC                             42.29  
  4 Ceri Taylor                9 BASC                             46.08  
  5 Danu Amarasena             9 BASC                             49.05  
  6 Andrew Chan                9 BASC                             52.04  
 
Event 205  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 33.69        2007 M. STEVENSON                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               10 BASC                             38.39  
  2 Robert Mellor             10 BASC                             39.09  
  3 Anu Amarasena             10 BASC                             39.22  
  4 Ricardo Eccles            10 BASC                             46.85  
  4 Ryan Marriott             10 BASC                             46.85  
 
Event 205  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luke Ash                  11 BASC                             33.34  
  2 Lewis Pass                11 BASC                             33.84  
  3 Adam Hopwood              11 BASC                             37.84  
  4 Oliver Durber             11 BASC                             39.31  
  5 Alastair Kennington       11 BASC                             41.06  
  6 Anton Connell             11 BASC                             41.07  
  7 Gregor Connell            11 BASC                             46.79  
 
Event 205  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Supun Fernando            12 BASC                             33.11  
  2 Joshua Guarneri           12 BASC                             33.88  
  3 Daniel Stoker             12 BASC                             35.22  
 
Event 205  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                             27.51  
  2 Oliver Adams              13 BASC                             31.34  
  3 Matthew Allington         13 BASC                             34.53  
 
Event 205  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Simpson            14 BASC                             27.13  
  2 Thomas Guillon            14 BASC                             27.64  
  3 David Stoker              14 BASC                             30.60  
  4 Yenu Amarasena            14 BASC                             32.83  
 
Event 205  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                             29.14  
 
Event 205  Boys 16 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James Holter              16 BASC                             30.73  
 
Event 205  Boys 18 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 25.93        2009 L. MATTHEWS                                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Matthews            22 BASC                             26.88  
  2 Christopher Boote         18 BASC                             27.10  
 
Event 206  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 42.06        2006 A. SEABRIDGE                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard               9 BASC                             41.10R 
  2 Nicaella Jugueta           9 BASC                             44.38  
  3 Ella Walker                9 BASC                             47.63  
  4 Abilgail Clements          9 BASC                             49.33  
  5 Ellie Cliffe               9 BASC                             50.92  
 
Event 206  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 38.95        2008 T. ORCHARD                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                             43.17  
  2 Carrie Oliver             10 BASC                             47.29  
  3 Elizabeth Greensmith      10 BASC                             49.14  
  4 Catherine Stoker          10 BASC                             50.65  
  5 Natasha Capes             10 BASC                             50.99  
 
Event 206  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           11 BASC                             38.32  
  2 Emily Allen               11 BASC                             42.64  
  3 Ffion Taylor              11 BASC                             43.96  
  4 Bethany Chan              11 BASC                             47.24  
 
Event 206  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                             38.30  
  2 Katie Marriott            12 BASC                             38.48  
 
Event 206  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nina Bennett              13 BASC                             34.20  
  2 Lucy Jones                13 BASC                             35.17  
  3 Anna Jones                13 BASC                             36.12  
  4 Aimee Seabridge           13 BASC                             37.02  
  5 Georgia Merritt           13 BASC                             42.21  
 
Event 206  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                             35.24  
 
Event 206  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Bennett            15 BASC                             36.75  
 
Event 206  Girls 17 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                             36.13  
 
Event 207  Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 25.94        1998 N. TARRY                                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Barber            7 BASC                             32.81  
 
Event 208  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 18.12        2005 A.SEABRIDGE                                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emma Ashley                8 BASC                             25.09  
  2 Jodi Meir                  8 BASC                             26.98  
  3 Paige Stubbs               8 BASC                             27.39  
 
Event 209  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:31.67        2006 A.SEABRIDGE                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard               9 BASC                           1:33.92  
       42.87  1:33.92                                                      
  2 Nicaella Jugueta           9 BASC                           1:36.00  
       45.49  1:36.00                                                      
  3 Ella Walker                9 BASC                           1:48.03  
       52.82  1:48.03                                                      
  4 Abilgail Clements          9 BASC                           1:51.79  
                27.39             53.43  1:51.79                           
  5 Ellie Cliffe               9 BASC                           1:58.25  
       53.53  1:58.25                                                      
 
Event 209  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 1:26.22        2007 A.SEABRIDGE                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                           1:32.85  
       44.02  1:32.85                                                      
  2 Carrie Oliver             10 BASC                           1:41.02  
       48.37  1:41.02                                                      
  3 Natasha Capes             10 BASC                           1:45.33  
                25.09             51.29  1:45.33                           
  4 Elizabeth Greensmith      10 BASC                           1:55.02  
                26.98             56.17  1:55.02                           
 
Event 209  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           11 BASC                           1:21.01  
       38.48  1:21.01                                                      
  2 Emily Allen               11 BASC                           1:29.99  
       44.55  1:29.99                                                      
  3 Ffion Taylor              11 BASC                           1:36.88  
       46.77  1:36.88                                                      
 
Event 209  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                           1:20.96  
       37.90  1:20.96                                                      
  2 Katie Marriott            12 BASC                           1:21.44  
       39.73  1:21.44                                                      
 
Event 209  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Jones                13 BASC                           1:15.55  
       35.61  1:15.55                                                      
  2 Nina Bennett              13 BASC                           1:17.40  
       36.34  1:17.40                                                      
  3 Aimee Seabridge           13 BASC                           1:18.06  
       37.99  1:18.06                                                      
  4 Georgia Merritt           13 BASC                           1:36.12  
       46.08  1:36.12                                                      
 
Event 209  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                           1:13.65  
       34.91  1:13.65                                                      
 
Event 209  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Bennett            15 BASC                           1:26.43  
       39.69  1:26.43                                                      
 
Event 210  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                           3:46.06  
       50.90  1:48.46  2:47.35  3:46.06                                    
  2 Bill Jones                 9 BASC                           4:05.18  
       57.69  2:01.86  3:04.22  4:05.18                                    
  3 Ceri Taylor                9 BASC                           4:37.07  
     1:04.20  2:17.28  3:30.35  4:37.07                                    
 
Event 210  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               10 BASC                           4:01.28  
       56.00  1:58.87  3:01.74  4:01.28                                    
  2 Anu Amarasena             10 BASC                           4:01.86  
       56.53  2:00.05  3:03.00  4:01.86                                    
  3 Ricardo Eccles            10 BASC                           4:19.30  
       57.16  2:02.58  3:11.54  4:19.30                                    
  4 Ryan Marriott             10 BASC                           4:21.01  
       59.62  2:07.77  3:15.92  4:21.01                                    
 
Event 210  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           3:26.76  
       48.53  1:42.06  2:35.75  3:26.76                                    
  2 Luke Ash                  11 BASC                           3:27.76  
       48.61  1:42.36  2:36.67  3:27.76                                    
  3 Oliver Durber             11 BASC                           4:09.63  
       57.15  2:02.05  3:05.44  4:09.63                                    
 
Event 210  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           12 BASC                           3:17.92  
       45.42  1:35.98  2:27.60  3:17.92                                    
 
Event 210  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam Maskrey              13 BASC                           2:55.10  
       39.29  1:23.30  2:09.76  2:55.10                                    
  2 Oliver Adams              13 BASC                           3:29.77  
       44.35  1:38.54  2:34.78  3:29.77                                    
 
Event 210  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                           2:56.06  
       40.91  1:25.84  2:11.97  2:56.06                                    
 
Event 211  Girls 17 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                           2:33.89  
       34.24  1:13.68  1:54.52  2:33.89                                    
 
Event 212  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:08.90        2007 O. SIMPSON                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           1:14.36  
       36.48  1:14.36                                                      
  2 Luke Ash                  11 BASC                           1:14.81  
       36.34  1:14.81                                                      
 
Event 212  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:04.21        2008 O. SIMPSON                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Supun Fernando            12 BASC                           1:13.88  
       35.34  1:13.88                                                      
  2 Daniel Stoker             12 BASC                           1:18.69  
       38.12  1:18.69                                                      
 
Event 212  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 58.88        2009 O. SIMPSON                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                           1:01.32  
       29.70  1:01.32                                                      
  2 Oliver Adams              13 BASC                           1:11.30  
       34.25  1:11.30                                                      
 
Event 212  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 1:01.47        2006 C. BOOTE                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Simpson            14 BASC                             58.25R 
       28.21    58.25                                                      
  2 Thomas Guillon            14 BASC                             58.88R 
       28.75    58.88                                                      
  3 David Stoker              14 BASC                           1:08.49  
       33.35  1:08.49                                                      
  4 Yenu Amarasena            14 BASC                           1:14.61  
       35.73  1:14.61                                                      
 
Event 212  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 59.00        2002 J. DEVLIN                                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                           1:04.43  
       30.64  1:04.43                                                      
 
Event 212  Boys 16 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 57.42        1991 M. STEVENS                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James Holter              16 BASC                           1:11.12  
       32.29  1:11.12                                                      
 
Event 212  Boys 18 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 55.71        1990 M. STEVENS                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Matthews            22 BASC                           1:03.68  
       29.08  1:03.68                                                      
 
Event 213  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:22.06        2004 E. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           11 BASC                           1:26.02  
       41.17  1:26.02                                                      
  2 Emily Allen               11 BASC                           1:34.35  
       46.54  1:34.35                                                      
  3 Ffion Taylor              11 BASC                           1:39.76  
       47.21  1:39.76                                                      
 
Event 213  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:18.17        2009 L. JONES                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                           1:22.23  
       40.47  1:22.23                                                      
  2 Katie Marriott            12 BASC                           1:24.31  
       41.60  1:24.31                                                      
 
Event 213  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:13.38        2006 C. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nina Bennett              13 BASC                           1:13.98  
       35.83  1:13.98                                                      
  2 Lucy Jones                13 BASC                           1:15.02  
       36.78  1:15.02                                                      
  3 Anna Jones                13 BASC                           1:17.68  
       38.19  1:17.68                                                      
  4 Aimee Seabridge           13 BASC                           1:19.54  
       38.92  1:19.54                                                      
  5 Georgia Merritt           13 BASC                           1:33.94  
       46.88  1:33.94                                                      
 
Event 213  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:12.64        2007 C. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                           1:21.06  
       39.60  1:21.06                                                      
 
Event 213  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:14.56        2008 C. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Bennett            15 BASC                           1:20.80  
       40.05  1:20.80                                                      
 
Event 213  Girls 17 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 1:16.38        1986 J. EDGERTON                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                           1:18.02  
       39.15  1:18.02                                                      
  2 Charlotte Maskrey         17 BASC                           1:19.18  
       38.09  1:19.18                                                      
 
Event 214  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 47.10        2006 A. MASKREY                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                             50.92  
  2 Bill Jones                 9 BASC                             52.97  
  3 Ceri Taylor                9 BASC                             59.17  
  4 Danu Amarasena             9 BASC                           1:01.56  
  5 Louis Evans                9 BASC                           1:05.27  
  6 Andrew Chan                9 BASC                           1:07.20  
 
Event 214  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
      Record: R 45.99        2007 A. MASKREY                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               10 BASC                             51.87  
  2 Anu Amarasena             10 BASC                             54.03  
  3 Ryan Marriott             10 BASC                             55.57  
  4 Ricardo Eccles            10 BASC                             56.22  
 
Event 214  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                             45.29  
  2 Luke Ash                  11 BASC                             46.71  
  3 Adam Hopwood              11 BASC                             54.88  
  4 Oliver Durber             11 BASC                             56.63  
  5 Anton Connell             11 BASC                             58.37  
  6 Gregor Connell            11 BASC                             58.72  
  7 Alastair Kennington       11 BASC                           1:00.99  
 
Event 214  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Guarneri           12 BASC                             42.61  
  2 Daniel Stoker             12 BASC                             43.82  
  3 Supun Fernando            12 BASC                             45.02  
 
Event 214  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam Maskrey              13 BASC                             36.25  
  2 Matthew Stevenson         13 BASC                             37.92  
  3 Oliver Adams              13 BASC                             44.76  
 
Event 214  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Guillon            14 BASC                             38.93  
  2 Yenu Amarasena            14 BASC                             44.34  
 
Event 214  Boys 18 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Matthews            22 BASC                             35.18  
  2 Christopher Boote         18 BASC                             36.79  
 
Event 215  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 39.35        2006 A. SEABRIDGE                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Megan Sheard               9 BASC                             42.21  
  2 Nicaella Jugueta           9 BASC                             48.04  
  3 Ellie Cliffe               9 BASC                             58.01  
  4 Ella Walker                9 BASC                             58.18  
  5 Abilgail Clements          9 BASC                           1:03.86  
 
Event 215  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
      Record: R 37.88        2007 A. SEABRIDGE                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Oliver             10 BASC                             41.67  
  2 Carrie Oliver             10 BASC                             47.00  
  3 Natasha Capes             10 BASC                             58.00  
  4 Elizabeth Greensmith      10 BASC                           1:01.41  
 
Event 215  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Letham           11 BASC                             38.58  
  2 Emily Allen               11 BASC                             44.28  
  3 Ffion Taylor              11 BASC                             44.70  
 
Event 215  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Adams               12 BASC                             36.77  
  2 Katie Marriott            12 BASC                             38.07  
 
Event 215  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aimee Seabridge           13 BASC                             34.07  
  2 Nina Bennett              13 BASC                             34.30  
  3 Lucy Jones                13 BASC                             34.57  
  4 Anna Jones                13 BASC                             35.91  
  5 Georgia Merritt           13 BASC                             46.32  
 
Event 215  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawn Andrews              14 BASC                             33.32  
 
Event 215  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Bennett            15 BASC                             37.62  
 
Event 215  Girls 17 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eleanor Jones             17 BASC                             32.77  
 
Event 216  Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
      Record: R 20.74        1998 N. TARRY                                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Barber            7 BASC                             24.55  
 
Event 217  Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
      Record: R 20.07        2005 A. SEABRIDGE                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emma Ashley                8 BASC                             23.99  
  2 Paige Stubbs               8 BASC                             24.00  
  3 Lexie Harrison             8 BASC                             25.29  
  4 Jodi Meir                  8 BASC                             25.70  
 
Event 218  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis Vincent              9 BASC                           3:24.96  
       46.84  1:38.80  2:37.41  3:24.96                                    
  2 Bill Jones                 9 BASC                           3:44.03  
       56.68  1:50.52  2:56.40  3:44.03                                    
 
Event 218  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom Stanley               10 BASC                           3:37.72  
                24.09             50.27  1:47.43  2:48.36  3:37.72         
 
Event 218  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:49.44        2008 A. MASKREY                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Pass                11 BASC                           3:01.23  
       43.13  1:27.84  2:21.69  3:01.23                                    
  2 Luke Ash                  11 BASC                           3:06.46  
       43.28  1:30.50  2:26.50  3:06.46                                    
  3 Alastair Kennington       11 BASC                           3:54.60  
                23.85             58.08  1:51.79  3:03.08  3:54.60         
 
Event 218  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:43.17        2008 O.SIMPSON                                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Supun Fernando            12 BASC                           3:06.10  
       45.13  1:30.19  2:26.36  3:06.10                                    
 
Event 218  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:29.70        2009 O.SIMPSON                                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Stevenson         13 BASC                           2:27.55R 
       31.33  1:10.82  1:54.77  2:27.55                                    
  2 Adam Maskrey              13 BASC                           2:38.76  
       34.88  1:12.87  1:59.83  2:38.76                                    
  3 Oliver Adams              13 BASC                           2:57.00  
       38.88  1:24.31  2:17.30  2:57.00                                    
 
Event 218  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:32.45        2006 A. BROWN                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Simpson            14 BASC                           2:25.12R 
       30.66  1:07.49  1:52.52  2:25.12                                    
  2 Thomas Guillon            14 BASC                           2:35.73  
       32.83  1:12.52  2:01.94  2:35.73                                    
 
Event 218  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:27.93        2007 A. BROWN                                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Coutts              15 BASC                           2:38.51  
       35.47  1:13.48  2:02.31  2:38.51                                    
 
Event 218  Boys 16 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:24.62        2004 L. MATTHEWS                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James Holter              16 BASC                           3:15.14  
                25.53             43.65  1:34.23  2:33.44  3:15.14         
 
Event 218  Boys 18 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
      Record: R 2:23.82        2008 L. MATTHEWS                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christopher Boote         18 BASC                           2:26.65  
       31.13  1:08.20  1:52.94  2:26.65